اشپیگل: عملیات فوق سری سپاه برای ایجاد نشت نفت

Published October 16, 2012 by free shabnamm adadzadeh

image 307255 galleryV9 gepi اشپیگل: عملیات فوق سری سپاه برای ایجاد نشت نفت

بنا به گزارش مجله آلمانی اشپیگل نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران قصد دارند به یکی از تانکرهای نفتکش در تنگه هرمز در خلیج فارس آسیب برسانند تا یک فاجعه زیست محیطی بیافرینند.

مجله اشپیگل روز یکشنبه ١۴ اکتبر به نقل از منابع اطلاعاتی امنیتی غربی گزارش داد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران قصد دارد در  یک عملیات فوق سری ، نشت نفت عمدی پدید بیاورد و کشورهای غربی را وادار کند تا در یک عملیات گسترده و پرهزینه برای پاکسازی آب های خلیج فارس شرکت کنند.

بنا به گزارش این مجله ، عملیات سپاه پاسداران که بنا به ادعای منابع اطلاعاتی عملیات «آب گل آلود» نام گرفته است، برای ایجاد نشت نفت از یکی از تانکرهای عظیم نفتی مستقر در خلیج فارس طراحی شده است.

اشپیگل می نویسد هدف اجرای این عملیات «مجازات کشورهای عرب همسایه است که موضع خصمانه ای در قبال ایران دارند و نیز تعلیق اجرای تحریم های کشورهای غربی علیه ایران» به منظور پاکسازی آب های خلیج فارس ، تا انتقال نفت از این منطقه با مشکل مواجه شود و کشورهای غربی از اجرای تحریم های اقتصادی فلج کننده ایران عقب نشینی کنند.

اشپیگل می نویسد ایده عملیاتی کردن طرح نشت نفت از سوی محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و علی فدوی، فرمانده یگان دریایی سپاه مطرح شده است.

در این گزارش آمده است بر اساس طرح سری «آب گل آلود» عملیات پاکسازی نشت نفت عمدی سپاه، فقط با کمک و مشارکت فنی ایران قابل اجرا است و مشارکت ایران به لغو موقتی تحریم ها منوط خواهد بود. تقریباً همه شرکت های ایرانی دست اندر کار در این عملیات پاکسازی متعلق به سپاه هستند و کلیه منافع و سود حاصل از این عملیات عاید سپاه خواهد شد.

اشپیگل می نویسد جعفری و فدوی این طرح را به آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران تسلیم کرده اند و اجرای آن مستلزم تایید نهایی آقای خامنه ای خواهد بود.

حدود چهل درصد از کل صادرات نفت جهان از تنگه هرمز در خلیج فارس عبور می کند. ایران تهدید کرده است تا اگر اسراییل و یا ایالات متحده تصمیم بگیرند  برای توقف برنامه اتمی ایران حمله پیشگیرانه انجام دهد، تنگه هرمز را مسدود خواهد کرد.

اشپیگل: عملیات فوق سری سپاه برای ایجاد نشت نفت Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: