روز جهانی نفی اعدام، ده زندانی در آستانه اعدام

Published October 10, 2012 by free shabnamm adadzadeh

هم زمان با روز جهانی نفی اعدام در جهان، گروههای مدافع حقوق بشر به گسترش تعداد اعدامها در ایران اعتراض کرده اند. دبیرکل سازمان ملل چندی پیش خواستار تعلیق مجازات اعدام در ایران شده بود. بنا بر گزارش هرانا، در این روز ده زندانی زندان قزل حصار برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شدند. از مهرماه سال پیش تاکنون ۴۸۸ نفر در ایران اعدام شده اند. گزارش از کوروش صحتی.

بامداد امروز مصادف با دهم اکتبر روز جهانی مبارزه بر علیه اعدام ۱۰ زندانی محکوم به اعدام به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم منتقل شدند.
بنا به اطلاع مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید صدقی یکی از زندانیانی است که صبح امروز جهت اجرای حکم اعدام به انفرادی زندان منتقل شده است و احتمال می‌روند بامداد فردا حکم اعدام در مورد وی اجرا شود.

208147 10151189601112200 1076027155 n روز جهانی نفی اعدام، ده زندانی در آستانه اعدام

سعید صدقی یکی از زندانیانی است که صبح امروز جهت اجرای حکم اعدام به انفرادی زندان منتقل شده است و احتمال می‌روند بامداد فردا حکم اعدام در مورد وی اجرا شود.

گزارشگر هرانا در بررسی پرونده این زندانی به عنوان نمونه بارزی از نحوه صدور و اجرای حکم اعدام در دادگاه‌های انقلاب به موارد کثیری از نقض حقوق متهم و قانون برخورد کرده است که متن لایحه دفاعیه وکیل تسخیری وی گواه مستندی بر این ادعاست.

محمد شریف وکیل پایه یک دادگستری و وکیل تسخیری وی در لایحه دفاعیه می‌گوید در جریان محاکمه وی تنها ۱۵ دقیقه پیش از دادگاه موفق به ملاقات با وی شده است و خواهان اعلام نقص تحقیقات در خصوص پرونده متهم شده بود وی هم چنین اتهامات انتسابی از سوی شرکای جرم را که به وی نسبت داده شده است را خلاف شرع دانسته است.

این وکیل دادگستری هم چنین در متن دفاعیه خود آورده است موکلش به عنوان کارگر و نه کارفرما حاضر بوده و از محتویات بسته‌ای که در آن مواد مخدر جاسازی شده بود بی‌اطلاع بوده است و در زمان بازداشت از زبان وی اعترافاتی توسط اداره مبارزه با مواد مخدر نوشته شده است که متهم آن‌ها را در جریان دادگاه بار‌ها منکر شده است وی در ادامه آورده است موکلش در جریان بازجویی و در جلسه رسیدگی به دادگاه در معرض سوالات القایی و اغفال کننده قرار داشته است و اقاریر کسب شده از سوی بازجو علی رغم با سواد بودن متهم توسط بازجوی پرونده نوشته شده است.

:برای دیدن اسناد به لینک زیر مراجعه نمائید

هرانا؛ نگاهی به پرونده یک زندانی اعدامی که تا ساعاتی دیگر اعدام خواهد شد / فایل صوتی و سند

 

 

 

539534 456372881072713 383521379 n روز جهانی نفی اعدام، ده زندانی در آستانه اعدام

طرح از آدام: اعدام قتل عمد دولتی است

روز جهانی نفی اعدام، ده زندانی در آستانه اعدام Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: