“به خاطر صلح و آزادی”

Published September 17, 2012 by free shabnamm adadzadeh
 به خاطر صلح و آزادی
جمعی‌ از فعالین سیاسی و مدنی داخل کشور با انتشار فراخوانی از مردم ایران خواسته اند تا به کارزار به خاطر صلح و آزادی بپیوندند و صدای مردم داخل را به گوش حاکمان داخلی‌ و جهانیان برسانند.

این فعالین همچنین از حاکمان و مسئولین ایرانی‌ خواستند، تا با متوقف کردن هر گونه بهانه‌ای در راستای تحریم و فشار بر مردم، کشور را به سمت صلح و آزادی هدایت کنند.

این گروه که فراخوان دهندگان آولیه این کارزار هستند، با نفی هرگونه جنگ طلبی، به جهانیان اعلام کردند صلح و آزادی و حقوق بشر حق مسلم مردم ایران است.

این گروه همچنین با دعوت از تمامی‌ کنشگران، فعالین و شخصیت‌های سیاسی، مدنی داخل و خارج کشور در صفحه فیسبوکی که به همین نام” به خاطر صلح و آزادی” ایجاد شده؛ خواستار حمایت و همراهی با این کمپین(کارزار) شدند.

و گفتنی است تا این لحظه خبرگزاری مختلفی‌ از جمعه دیچه وله، کلمه، رادیو کوچه، اخبار روز، ایران امروز این فراخوان را منتشر کرده اند.

متن کامل فراخوان بدین شرح است:

به خاطر صلح و آزادی
هموطنان، مردم صلح دوست ایرانبار دیگر سایه سنگین جنگ بر سرمان افتاده، جنگی بسیار زیان بار تر و مخوف تر از جنگ هشت ساله. ما که هنوز زخمهای ناشی از آن جنگ را بر جسم و جان داریم؛ ما که هنوز خسارتهای مادی و معنوی آن جنگ را بر دوش میکشیم؛ ما که در آن جنگ صدها هزار کشته و مجروح و میلیون ها آواره، صدها شهر و روستای تخریب شده و به روایتی هزار میلیارد دلار خسارت مادی و دهها برابر خسارت معنوی تحمل کردیم؛ ما که امروز در جای جای میهن عزیزمان با فقر و فساد و فحشا و اعتیاد و دزدی و فاصله طبقاتی که همه از آثار آن جنگ است دست و پنجه نرم میکنیم؛ وقتی این روزها دوباره صدای طبل جنگ به گوشهایمان میرسد، بر خود میلرزیم.

میخواهیم و باید به هر قیمتی، عفریت هستی خوار جنگ را از کشورمان برانیم.

ما صلح و دوستی میخواهیم، نه جنگ و خشونت. ما جنگ را نه نعمت که نقمت میدانیم. ما میخواهیم با برپایی کارزار (کمپین) «به خاطر صلح و آزادی» و ابراز نفرت از خشونت و کشتار، به حاکمان کشورمان بگوییم، اعمال تشنج زا و خشونت آفرین بس است؛ اعمالی که منجر به تحریمهای کمرشکن علیه ملت ما گردیده و بهانه ای برای تصویب سه قطع نامه علیه مردم ما شده تا هر بار فشار بیشتری را بر ما تحمیل کنند.

ما ازحاکمان ایران میخواهیم هر نوع بهانه ای برای جنگ و فشار و تحریم اقتصادی را متوقف و خنثی کنند تا جنگ افروزان ناامید شوند. ما میخواهیم به جهانیان بگوییم که صلح و آزادی و حقوق بشر حق مسلم ماست.

هموطن با شرکت در این فراخوان کشورمان را از یک فاجعه جبران ناپذیر نجات دهیم.

فراخوان دهندگان اولیه:

بابک احمدی
مه لقا اردلان
علیرضا جباری
احمد صدر حاج سید جوادی
پیمان عارف
محمد علی عمویی
اسماعیل مفتی زاده
محمد ملکی
محمد نوری زاد

“به خاطر صلح و آزادی” Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: