گفت‌وگوی اختصاصی بی‌ بی‌ سی‌ فارسی با گلشیفته فراهانی

Published September 12, 2012 by free shabnamm adadzadeh

کارنامه هنری گلشیفته فراهانی به دور از جنجال نبوده. چند ماه پیش عکس برهنه ی او که در مجله فیگاروی فرانسه منتشر شد، واکنش های فراوان و متفاوتی برانگیخت. همزمان با نمایش فیلم تازه اش در جشنواره تورنتو، بهمن کلباسی با او درباره آن تجربه و همینطور فیلم سنگ صبور گفت و گو کرده و ابتدا از او پرسیده چه شد که این نقش را قبول کرد؟

گلشیفته فراهانی، به بی بی سی فارسی گفت که هدف و انگیزه خاصی از عکس عریانی که انداخته بود، نداشته و نمی خواسته “پرچم دار” موضوع خاصی باشد.

به گزارش کافه سینما،فراهانی تاکید کرد: “تمام زیبایی آن داستان این بود که مخالفان و موافقان حرکت من پاسخ همدیگر را دادند و داستان تمام شد.”

اوایل سال جاری میلادی انتشار عکس برهنه ای از گلشیفته فراهانی در وبسایت مجله فرانسوی فیگارو و در پی آن، انتشارش در شبکه های اجتماعی، واکنش های گوناگونی در داخل و خارج از ایران برانگیخت.

گلشیفته فراهانی ماه ها در باره این عکس جنجال برانگیز و انگیزه اش از گرفتن آن سکوت کرده بود. او گفت: “یاد گرفته ام در رابطه با این گونه مسائل بیننده و خواننده باشم، چون بعضی از موضوع ها مانند آتشی هستند که اگر چوبی به آن اضافه نشود، خود به خود خاموش می شوند.

او گفت: “متاسفانه در ایران بر هر حرکتی مهر سیاسی می زنند، ولی خیلی از مسائل نه ربطی به سیاست دارند و نه حرکت سیاسی هستند. فقط داستان های ساده ای هستند که در زندگی اتفاق می افتند.”

“من با این موج آشنا هستم که می آید و بعد می رود و اتفاق خوبی که می افتد این است که میزگردی بین افراد مختلفی برگزار می شود و بسیاری از پاسخ ها داده می شود.” وی می گوید بحث درباره عکس برای او نیز جالب بوده و او هم مانند یک خواننده واکنش ها را دنبال می کرده است.

گلشیفته فراهانی که این روزها با فیلم سنگ صبور ساخته عتیق رحمیی، کارگردان افغان مقیم فرانسه در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره فیلم تورنتو حضور دارد، درباره نقشی که او در این فیلم بازی کرده می گوید که این نقش آنقدر جذاب است که هر بازیگر زنی دوست دارد که آن را بازی کند.

فراهانی درباره خروجش از ایران و فعالیت در خارج از کشور گفت: “زمانی ناهنجاری‌هایی در جامعه ای وجود دارد که این ناهنجارها مطلق نیستند و زمان های مختلف قابل تغییرند. زمانی من در ایران زندگی و کار می کردم، هیچگاه قانون شکنی نکردم و بازیگر بی سر و صدایی بودم. ولی نخواستند که آنجا کار کنم. باید تصمیم می گرفتم آنجا بمانم و کار نکنم یا خارج شوم و کار کنم.”

گفت‌وگوی اختصاصی بی‌ بی‌ سی‌ فارسی با گلشیفته فراهانی Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: