اعتراض و تجمع هنرمندان کرمان به لغو کنسرت شهرداد روحانی

Published July 9, 2012 by free shabnamm adadzadeh
541553 489567377737033 1318851012 n اعتراض و تجمع هنرمندان کرمان به لغو کنسرت شهرداد روحاني
پس از لغو مجوز کنسرت موسیقی دان بزرگ ایرانی، شهرداد روحانی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، جمعی از هنرمندان استان در حمایت از انجمن موسیقی‌شان در این اداره تجمع کردند.

به گزارش ایسنا ، این هنرمندان با طرح سوالی اعتراض خود را برای منع برگزاری کنسرت شهرداد روحانی ابراز کردند. در این نشست هنرمندان حضور شهرداد روحانی را کاری تکرارنشدنی و یکی از ارزشمندترین اتفاقات تاریخ موسیقی استان کرمان عنوان کردند.

هنرمندان استان کرمان پس از آنکه اعتراض خود را مطرح ساختند، به استانداری استانداری کرمان رفته تا از لغو شدن این کنسرت جلوگیری کنند. همچنین سایت انجمن موسیقی کرمان نیز اعلام کرده است: «علاوه بر ضرر چند میلیونی انجمن موسیقی استان کرمان، تلاش ۳ ماهه این انجمن نیز برای برگزاری این اجرا بی‌ثمر ماند.»

رئیس انجمن موسیقی کرمان در پی لغو کنسرت شهرداد روحانی که قرار بود ۱۵ و ۱۶ تیر ماه در این استان برگزار شود،‌ از سمت خود استعفا کرد. ابوعامری درباره دلایل استعفای خود گفت: یکی از دلایل استعفای بنده، بی‌برنامگی دوستان در بخش‌های مختلف و یکی دیگر لغو شدن همین اجرا است.

وی یادآور شد: بنده ۲۰ روز پیش برای تهران، نامه‌ای نوشتم تا مجوز اجرای شهرداد روحانی را دریافت کنم و آن زمان در رابطه لغو این کنسرت چیزی به من نگفتند این در حالی است که سه روز قبل از اجرا درخواست لغو اجرا را از من داشته‌اند.

او با اشاره به برگزاری کنسرت یکی از خوانندگان پاپ در همین تاریخ در استان کرمان گفت: نکته جالب این است که من با سمت مدیر انجمن موسیقی ایران باید ۲۰ تا ۴۰ روز قبل از اجرای یک کنسرت موسیقی برای نامه نگاری‌ها اقدام کنم، اما یک خواننده پاپ روز سه شنبه هفته پیش نامه نگاری خود را انجام داده و در همین تاریخ کنسرت خود را برگزار کرده است بنابراین وقتی ضابطه و قانونی در کار نیست ترجیح می‌دهم فعالیت‌هایم را ادامه ندهم.

ابوعامری درباره دلیل لغو اجرای شهرداد روحانی نیز به ایسنا گفت:‌ دلیل لغو این کنسرت عدم هماهنگی بین سیستم‌های نظارتی بود که برگزاری این کنسرت از نظر تهران بلامانع و از نظر مسئولان کرمان نامناسب بود.

مدیر انجمن موسیقی کرمان با اظهار تاسف از این موضوع افزود: این امر برای من خیلی ناراحت کننده است و دیگر از خدمت کردن در این سمت بریده‌ام، هیچ چیز بدتر بی قانونی نیست. در حالیکه قانون هم باید برای همه یکسان باشد اینکه بعضی از هنرمندان ظرف ۲۴ ساعت مجوز اجرا می‌گیرند برایم قابل تحمل نیست.

اعتراض و تجمع هنرمندان کرمان به لغو کنسرت شهرداد روحانی Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: