همه جرم های مهسا؛ به بهانه تولد مهسا امرآبادی

Published July 3, 2012 by free shabnamm adadzadeh

سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۱

 mahsa amrabadi همه جرم های مهسا؛ به بهانه تولد مهسا امرآبادی
رضا براتی

جرم مهسا امرآبادی این است که شغلش روزنامه نگاری است. روزنامه نگاری منبع در آمد و وسیله امرار معاش اوست. تحصیلاتش در رشته روزنامه نگاری است و البته چه جرمی بالاتر از این، وقتی روزنامه نگاری روزنه ای باشد هر چند تنگ و باریک، برای نور تابانیدن به تاریکی ها و پرده دری از پرده پوشی هایی که بی شمارند این روزها.

جرم مهسا امرآبادی این است که از حقوق همسر زندانیش دفاع می کرد که از قضا او هم روزنامه نگار است و سه سالی است بدون حتی یک روز مرخصی روزگارش را در زندان رجایی شهر سپری می کند

جرم مهسا امرآبادی این است که به جلسات قرآن می رفت جلساتی که از طرف خانواده زندانیان سیاسی برگزار می شد و در آن دعا می کردند که خداوند هر آنکه ظلم بر دیگران روا می دارد را به راه راست هدایت کند و نور رحمتی بر دلشان بنشاند. چه جرمی بالاتر از این، که این روزنامه نگار در قامت یک همسر وظیفه شناس حقوق حداقلی همسر زندانی اش را مطابق قانون مطالبه می کرد. هرچند گوش شنوایی برای شنیدن این درد ها نبود که هیچ ، این اقدامات به مثابه یک جرم تلقی شد و دامن خودش را گرفت

جرم مهسا این بود که به تشییع جنازه مرجع عالیقدر، آیت الله منتظری رفته بود و صد البته که در این روزگار بر مخالفین و منتقدین سخت می گیرند و فضا را تنگ می دارند تا جایی که منقدین در حبس و حصرند و حتی برگزاری مراسم تششع و تدفین بر از دنیا رفتگان آنها نیز دریغ می شود. جرم تلقی شدن حضور در مراسم تدفین مرجع عالیقدر شیعه ،اگر طنز نباشد بی شک تراژدی است.

جرم مهسا امرآبادی این بود که از مهندس موسوی و آقای کروبی اعلام برائت نمی کرد . برائت در کیش ما نیست اگر باشد تنها از مشرکین است و مشرک بودن یا نبودن کسی در صلاحیت ما نیست اگر قرار بر برائت از افراد باشد صف طویلی در برابر ماست که باید از آنها آغاز کنیم اما مهسا اعتقاداش بر برائت از هم فکرانش نیست و گمان نکنم عدم برائت از سران منتقدین یک نظام در هیچ نقطه ای از دنیا جرم محسوب شود.

جرم مهسا بر گزاری جلسات با خانواده زندانیان سیاسی برای همفکری در خصوص رفع مشکلات زندانیان سیاسی و همدردی با خانواده هایی است که عضو عزیزی از آنها هم اینک در زندان به سر می برد. و چه جرمی بالاتر از این که خانواده ها از یکدیگر دلجویی کنند و به اصطلاح صله رحم به جا آورند. در کدام بند از قانون گرد هم آمدن جمعی به هر عنوان در محلی خصوصی جرم محسوب می شود. از طرف خانواده زندانیان چه خطری می تواند متوجه نظام شود مگر اینکه آنها از ظلم هایی بگویند که بر زندانیان می رود و این اطلاع رسانی باید حقیقتی را بر ملا کند که چنین بر می آشوبند.

جرم مهسا این است که منتقد است. منقد وضع موجود. هر چند اگر آماری سنجیده می شد و فضای شفافی بود و نظر سنجی صورت می گرفت آنهم به صورت آزادانه و به دور از مصلحت اندیشی ، نشان می داد نه تنها جمع کسیری از مردم بلکه بسیاری از کسانیکه حکم به حبس و حصر داده اند، هم اینک در زمره مننقدین و حتی مخالفین وضع موجود هستند.

جرم مهسا این است که می خواهد قانون حاکم باشد اگر زندانی هم هست اگر بی گناهانی به هزاران دلیل نکرده در زندانند تا حمایت های کورکوانه از دولتی مردم فریب را توجیه کنند لااقل قانون زندانبانی و حقوق حداقلی زندانیان رعایت شود آیین نامه اداره زندان ها که به مرخصی و حق ملاقات زندانی با خانواده درجه اول صراحت دارد اجرا شود. جرم مهسا پیگیری اجرای همین قانون است جرم اش دفاع از حقوق ضایع شده همسر خود و دیگر زندانیان سیاسی است.

حالا مهسا به دلیل این جرم هایی که برشمردم و بیشتر به طنز تلخی می آیند که در آینده، آیینه عبرت و شاخص قضاوت خواهند بود باید دو سالی در زندان بماند دو سالی که باید به سه سال گذشته که همسرش (مسعود باستانی) در زندان بود اضافه شود که آن دوران هم کم از زندانی بودن نداشت. مهسا در این دو سال نمی تواند حتی دو هفته یک بار هم همسرش را از پشت کابین ملاقات کند.حتی به صورت تلفنی با هسرش صحبت نماید. اگر اتهام مهسا و دیگران انتقاد از وضع موجود و دگر اندیشی و دگر خواهی است جرم کسانی که مهسا ها را در زندان کرده اند کشتن سالها جوانی و عاشقی نسلی است که به دنبال آینده ای بهتر برای کشور بوده و هستند.

همه جرم های مهسا؛ به بهانه تولد مهسا امرآبادی Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: