داریوش مهرجویی : ترجیح می‌دهند هیچ فیلمی تولید نشود

Published June 14, 2012 by free shabnamm adadzadeh

mehrjouei داريوش مهرجويی : ترجيح می‌دهند هيچ فيلمی توليد نشودساخت تازه‌ترین اثر داریوش مهرجویی، کارگردان باسابقه ایرانی، به دلیل عدم صدور پروانه ساخت از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متوقف شده است.

به گزارش تارنمای پارس توریسم، داریوش مهرجویی، کارگردان باسابقه ایرانی، امروز، پنج‌شنبه ۲۵ خرداد گفت: “مسئولان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای فیلم جدیدش، پروانه ساخت، صادر نکرده‌اند.”

کارگردان فیلم سینمایی “نارنجی‌پوش”، ضمن انصراف از ساختن فیلم تازه خود، گفت: “با توجه به شرایط نابسامان تولید در سینمای فعلی کشور، فعالیت سینمایی در شرایط کنونی، چندان عملی نیست.”

این کارگردان ایرانی افزود: “هم اکنون، صددرصد از تولیدات سینمایی در دست دولت است و ما قدرت و آزادی عمل نداریم.”

کارگردان‌ “اجاره‌نشین‌ها”، افزود: “شرایط تولید سینمایی آن‌قدر سخت شده که اگر می‌خواستم «نارنجی پوش» را امسال بسازم، اجازه نمی‌دادند. امسال تا پارسال همه چیز کلی فرق کرده است.”

داریوش مهرجویی ادامه داد: “باید صبر کنیم ببینیم تا این برنامه‌های در نظرگرفته شده برای سینمای ما که هیچ معقولیتی هم در آن‌ها نیست، به کجا می‌رود. الان اصلأ نمی‌دانم چه کار باید بکنم.”

narenjipoush داريوش مهرجويی : ترجيح می‌دهند هيچ فيلمی توليد نشود

داریوش مهرجویی: شرایط تولید سینمایی آن‌قدر سخت شده که اگر می‌خواستم "نارنجی پوش" را امسال بسازم، اجازه نمی‌دادند. امسال تا پارسال همه چیز کلی فرق کرده است

مهرجویی با بیان این‌که چند سال پیش، مراحل ساخت فیلمی از او به نام “بیا تا برویم” بنا به دلایلی متوقف شد، افزود: “این روزها هم که اصلاً امکان ساخت این فیلم نیست. همین نشان می‌دهد اکنون چقدر حساسیت‌هایشان بالا رفته و چقدر ترجیح می‌دهند هیچ تولیدی نباشد تا این که بخواهند بعد از ساخت، آن را از فهرست اکران‌ها بیرون بکشند.”

کارگردان “هامون” با اشاره به این‌که فیلمنامه “بیا تا برویم” هیچ‌گونه مشکل ممیزی و اصلاحیه نداشته است، گفت: “اصلا مسئله اصلاحیه نیست. آن‌ها هیچ جواب دقیقی نداده‌اند. اما خبر تولید این فیلم هم به گوش ما نرسیده است.”

داریوش مهرجویی، پیش از این، در مورد جریان سانسورها و توقیف‌‌های آثارش گفته بود: “وقتی با خشونتی بسیار بالا جلوی کاری که برای آن، انرژی و تمرکز گذاشتی گرفته می‌شود، ناامیدی و افسردگی در فیلمساز و حتا بازیگران و سایر عوامل به‌وجود می‌آید.”

وی گفته بود زمانی که این مشکلات برای “سنتوری”، فیلم دیگر او به‌وجود آمد بار دیگر دچار ناراحتی و افسردگی شد.

مهرجویی تأکید کرده بود که اگر ترس از سانسور نبود حتماً راحت‌تر فیلم می‌ساخت.

برنده سیمرغ بلورین از بخش بین‌الملل سی‌امین جشنواره فیلم فجر، گفته بود: “این رفتار آنان با فیلم‌های ما مثل توقیف روزنامه‌ها است که صدها آدم بیکار می‌شوند و هیچ کس احساس وظیفه نمی‌کند که این افراد را از کار باز داشته است.”

فیلم سینمایی سنتوری، یکی از ساخته های بلند سینمایی مهرجویی است که پس از گذشت پنج سال، توقیف از سوی وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم، در سال ۱۳۸۹ پس از اعمال سانسور و “اصلاحات”، بدون اکران عمومی تنها موفق به دریافت پروانه نمایش ویدیویی شد.

منبع: رادیو زمانه

داریوش مهرجویی : ترجیح می‌دهند هیچ فیلمی تولید نشود Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: