لیلا حاتمی بر روی صحنه اختتامیه جشنواره کن

Published May 28, 2012 by free shabnamm adadzadeh

لیلا حاتمی، بازیگر سینمای ایران، شب گذشته، ۲۷ مه، در مراسم اختتامیه جشنواره کن برای اهدای جایزه بزرگ این جشنواره به روی صحنه رفت.

خانم حاتمی این جایزه را به متیو گارونه، کارگردان ایتالیایی اهدا کرد. متیو گارونه امسال در شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن به خاطر فیلم “رئالیتی” جایزه بزرگ کن را از آن خود کرد.

 

دست اندر کاران مراسم اختتامیه‌ شصت‌وپنجمین جشنواره‌ کن امسال خانم حاتمی را که به خاطر ایفای نقش در فیلم “جدایی نادر از سیمین” در میان بسیاری از علاقمندان به سینما در سراسر جهان شناخته شده است برای اعطای جایزه بزرگ جشنواره انتخاب کردند.

لیلا حاتمی پیش از این به‌ خاطر فیلم “جدایی نادر از سیمین” در مراسم اعطای جوایز اسکار حاضر شده بود و طرح لباسی که در آن مراسم بر تن کرده بود مانند لباس هایی که در مراسم کن پوشیده بود، واکنش های مثبت و منفی فراوانی را در محافل، منابع و سایت های سینمایی برانگیخت.

حضور این بازیگر ایرانی یکی دیگر از ابعاد حضور سه گانه حضور ایران در جشنواره امسال کن بود.

امسال ایران با فیلم “یک خانواده محترم” به کارگردانی مسعود بخشی، در یکی از بخش های جنبی کن حضور داشت. “مثل یک عاشق” عباس کیارستمی هم با بازیگران ژاپنی و داستانی که در ژاپن می گذرد نامزد دریافت نخل طلای شصت و پنجمین جشنواره کن شده بود. سرمایه گذاران فیلم آقای کیارستمی از فرانسه و ژاپن هستند.

فیلم آقای بخشی نخستین ساخته بلند اوست. برخی از منتقدان منتظر بودند که این فیلم جایزه دوربین طلایی کن را بگیرد اما نه این فیلم آقای بخشی، که پیشتر فیلم کوتاه “تهران انار ندارد” را ساخته بود و نه فیلم آقای کیارستمی که تنها به واسطه کارگردانش یکی از ابعاد سه گانه حضور ایران در کن به حساب می آید،، موفق به دریافت جایزه در این جشنواره نشدند.

http://www.facebook.com/v/444064022288027
// <![CDATA[
google_ad_client = "ca-pub-2010433333824581"; /* PersianIcons */ google_ad_slot = "5010506690"; google_ad_width = 728; google_ad_height = 90;
// ]]>

// <![CDATA[

// ]]>

منبع: بی‌ بی‌ سی‌ فارسی

لیلا حاتمی بر روی صحنه اختتامیه جشنواره کن Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: