مهندس محمد توسلی به مرخصی آمد

Published May 15, 2012 by free shabnamm adadzadeh

مهندس محمد توسلی, رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی, که از ۱۲ آبان ماه گذشته توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بود و در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد، پس از هفت ماه به مرخصی آمد.

75f14c4e246446a9ce2dec4b553ac1f6 300x329 273x300 مهندس محمد توسلی به مرخصی آمد

این زندانی سیاسی امروز هفتاد و چهارمین سال زندگی خود را آغاز می کند.
رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران، ۱۲ آبان ۱۳۹۰ در تهران بازداشت شد. اتهام ایشان امضای نامه ای به همراه بیش از ۱۴۰ نفر از کنشگران سیاسی و اجتماعی به محمد خاتمی دربارهء انتخابات مجلس بود.
شاید عضویت در نهضت آزادی ایران نیز از جمله اتهامات مهندس محمد توسلی باشد چرا که اعضای این حزب، علیرغم التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی – با علم به نارسا و ناکامل بودن آن – همواره در طول حیات سیاسی و اجتماعی خود چه پیش و چه بعد از انقلاب در چارچوب قانون عمل نموده اند.
بر اساس این گزارش، محمد توسلی از نخستین روزهای تاسیس نهضت آزادی ایران در اردیبهشت ۱۳۴۰ به این حزب پیوست.
توسلی نخستین شهردار تهران بعد از انقلاب بود. نقش تشکیلاتی وی – بدون آنکه نامی از وی بر زبان ها باشد – در بثمر رساندن انقلاب بر کسانی که اکنون وی را به بند کشانده اند پوشیده نیست.
سایت ندای آزادی در ادامه نوشته است: آنگاه که انقلاب ملت ایران به مسیری لغزید که با هر قدم، از آرمان ها و آرزوهای صد ساله ملت ایران – استقلال و آزادی – فاصله گرفت، آنزمان که دوستان قدیم بر عهد و پیمان خود پایدار نماندند، زمانی که کوته نظری ها، انحصار طلبی ها و “هر که با من نیست، بر من است” ها جای همدلی و اتحاد را گرفت، مهندس محمد توسلی همچون سایر اعضای نهضت آزادی ایران از حکومت، صادقانه و شرافتمندانه خارج شدند و در مقام اپوزیسیون قانونگرا، به آنچه ایمان داشته و دارند – امر به معروف و نهی از منکر – پرداختند، گرچه بندگیِ متحجرین بر آستانِ قدرت و ثروت و تزویر، توان شنیدن نجواهای حق را از آنان ربوده است. آزادگان و از “خود” رها شدگان را به بند کشیدند و می کشند. بر پیر و جوان رحم و مروتی نیست…

مهندس محمد توسلی به مرخصی آمد Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: