بیانیه ۴ دانشگاه کشور در حمایت از کارگران / روز ۱ مي را روز اتحاد براي همه مردم ايران ميدانيم

Published May 1, 2012 by free shabnamm adadzadeh

123 300x200  بیانیه ۴ دانشگاه کشور در حمایت از کارگران / روز ۱ مي را روز اتحاد براي همه مردم ايران ميدانيم

بنا بر گزارشهای رسیده به فعالان در تبعید ، دانشجویان۴ دانشگاه کشور به مناسبت فرارسیدن اول ماه می ، روز جهانی کارگر ، بیانیه هایی را به صورت جداگانه در حمایت و اعلام همبستگی از قشر  کارگر ارسال داشته اند که در زیر می خوانید

 


 

بیانیه جمعي ازدانشجویان دانشگاه‌های اصفهان

بار ديگر روزكارگر كه تبديل به يك روز سراسري براي همه ي ستمديدگان تاريخ شده است ، در راه است . و اين درحالي است كه مردم ايران و به طور خاص قشر كارگر همواره بهاي زيستن‌اش را با رنج بازو و عرق جبين خود مي پرداخته است و اكنون در بدترين و بحراني ترين وضعيت معيشتي در تاريخ ايران قرار دارد.

اين درحالي است كه حكومت حاكم بر ايران در پي ماجراجويي هاي هسته اي‌اش تنها وتنها منفعت خويش را در نظر ميگيرد.

فشار تحريم‌ها به صورت مضاعف گريبان گير مردم مظلوم ايران ميشود و طرح خود ساخته ي يارانه‌ها چيزي جز تورم و بدبختي براي مردم نداشته است وبه طور خاص اين قشر از جامعه در گرداب فقر روز افزون قرار گرفته اند. و اين‌ها هم در حالي است كه حكومت حاكم بر ايران چون زالويي به جان اقتصاد و هويت و دودمان  ملت ايران  افتاده است و مينيمم هاي حق زندگي را از آنها گرفته است تا حتي اگر شده چند صباحي بيشتر حكومت حقير خود را حفظ كنند.

اكنون ما دانشجويان نيز همراه همرزمان مان در سراسر كشور حمايت خود را از شريفترين قشر جامعه يعني كارگران به عمل مي آ وريم و روز ۱ مي را روز اتحاد براي همه مردم ايران ميدانيم

دير نيست كه صبح آزادي به همت ما بر آسمان ايران بدمد.

جمعي ازدانشجویان دانشگاه‌های اصفهان

ارديبهشت ۱۳۹۱


بيانيه جمعي از دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي اراك

الملك يبقي مع الكفر و لا يبقي مع الظلم…

ماه ارديبهشت مثل هميشه يادآور نزديك شدن روز جهاني كارگر است, روزي كه براي كارگران هم ميهنمان بخصوص, سنبلي براي ايستادگي بر حقوقي ست كه سالهاست از دسترنج كار و عرق جبينشان به جيب ديكتاتوري رفته است.

آري در حالي كه ايران با تمامي سرمايه هاي طبيعي و معادن و ذخاير نفت و گاز, جز كشورهاي غني محسوب ميشود اما نصيب ملت ايران از اين مواهب تنها فقر و فاقه و بيكاري ست كه در اين ساليان شكاف طبقاتي را به بيشترين حد خود رسانده طوري كه مردم تحت ستممان حتي از تهيه قوت لايموت روزانه نيز محروم گشته اند و افزايش آمار فرزندان كار در اثر اين بي عدالتي‌ها هر وجدان بيداري را به درد مي آورد.

چپاول منابع ملي ، واگذاري كارخانه‌ها و بنگاه هاي توليدي و به تبع آن بيكار شدن كارگران, واردات بي وريه و معاملات اقتصادي, اختلاس هاي ميلياردي و هزاران هزار نمونه از اين نوع گوياي ظلم بي حد و حصري ست كه بر ملت ايران و بخصوص كارگران زحمتكش ميهن ميرود.

اما از آنجاييكه هر جا ظلم و بي عدالتي هست,مشتهايي به نشانه مقاومت و اعتراض گره شده اند, مقاومت كارگري در ايران نيز تاريخچه اي درخشان دارد كه با ايستادگي دمي از سر دادن فرياد حق طلبي باز ننشسته است.حال كه بار ديگر در آستانه ۱۱ ارديبهشت و روز كارگر قرار داريم از تمامي هموطنان ميخواهيم در اين روز با ارج گذاردن در مقام رنج و كار كارگران در كنارشان بيايستيم و بر حقوق حقه‌شان پاي بفشاريم. كارگر, معلم ، بازاري ، دانشجو همه و همه يك پيكر واحديم و بر ماست كه براي نيل به هدف مشترك كه همانا احقاق حقوق ملت ايران است در كنار يكديگر بايستيم.

آري بني آدم اعضاي يك پيكرند …

ارديبهشت ۱۳۹۱

جمعي از دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي اراك

d8a8d98ad8a7d986d98ad987 d8a7d8b5d981d987d8a7d98611  بیانیه ۴ دانشگاه کشور در حمایت از کارگران / روز ۱ مي را روز اتحاد براي همه مردم ايران ميدانيمd98ad8a7d986d98ad987 d8b9d984d8a7d985d9871  بیانیه ۴ دانشگاه کشور در حمایت از کارگران / روز ۱ مي را روز اتحاد براي همه مردم ايران ميدانيم

بیانیه دانشگاه علامه

بیانیه ۴ دانشگاه کشور در حمایت از کارگران / روز ۱ مي را روز اتحاد براي همه مردم ايران ميدانيم Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: