نسرین ستوده وکیل حقوق بشری یکی از سه نامزد دریافت جایزه حقوق بشری مارتین انالز در سال 2012 شد.

Published April 24, 2012 by free shabnamm adadzadeh
250393 calmy rey1 300x166 نسرین ستوده وکیل حقوق بشری یکی از سه نامزد دریافت جایزه حقوق بشری مارتین انالز در سال 2012 شد.

میشلن کالمی ـ ری، رئیس جمهور پیشین سویس

ژنو، ۲۴ آوریل ۲۰۱۲

۵ اردیبهشت  ۱۳۹۱

میشلن کالمی ـ ری اسامی نامزدهای دریافت جایزه مارتین انالز برای مدافعان حقوق بشر در سال ۲۰۱۲ را اعلام کرد

 

 

ژنو- میشلن کالمی ـ ری، رئیس جمهور پیشین سویس که به تازگی به ریاست بنیاد مارتین انالز  نیز منصوب شده، امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ آینارد  ژنو در کشور سویس اسامی نامزدهای دریافت جایزه مدافعان حقوق بشر این بنیاد در سال ۲۰۱۲ را اعلام کرد. این جایزه مهمترین جایزه جنبش حقوق بشر در سطح بین المللی است

:اسامی سه نامزد دریافت این جایزه در سال ۲۰۱۲ به شرح زیر است

Luon Sovath 269x300 نسرین ستوده وکیل حقوق بشری یکی از سه نامزد دریافت جایزه حقوق بشری مارتین انالز در سال 2012 شد.
لون سوات

لون سوات، روحانی، از کشور کامبوج. سوات که یک راهب بودایی  اهل سیم ریپ (سیم ریپ) است در ماه مارچ ۲۰۰۹ شاهد تخلیه اجباری خانواده خود و سایر اهالی آن روستا از خانه‌هایشان بود.. تخلیه اجباری که مردم را از خانه‌هایشان بیرون می راند در اغلب موارد بدون پرداخت خسارت به آنها انجام می شود. با وجود تمام تهدیدهای خشونت آمیز و تهدید به دستگیری و خلع لباس کردن او، این بودایی طرفدار عدم خشونت، با استفاده از نوارهای ویدیویی، شعر و ترانه از حق مسکن دفاع می کند، اما این دفاع وی در اصطکاک با منافع اقتصادی بسیار قوی دیگر قرار می گیرد. سوات با تهدیدات بسیار جدی مواجه است.

Nasrin Sotoudeh 300x169 نسرین ستوده وکیل حقوق بشری یکی از سه نامزد دریافت جایزه حقوق بشری مارتین انالز در سال 2012 شد.
نسرین ستوده

 نسرین ستوده، یک زنِ وکیل دادگستری از کشور ایران، در حال حاضر به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، «تبانی و گردهمایی برای اقدام علیه امنیت ملی» و «عضویت در یک سازمان غیرقانونی» در حال گذراندن محکومیت 11 سال[1] زندان خود است. نسرین ستوده وکیل دادگستری و عضو کانون مدافعان حقوق بشر است که شیرین عبادی، گیرنده جایزه صلح نوبل، تاسیس کرده است. شیرین عبادی که هم اکنون در خارج از ایران در تبعید به سر می برد درباره ستوده می گوید: «او یکی از آخرین وکلای مدافع شجاع حقوق بشری است که برای دفاع از قربانیان موارد نقص حقوق بشر در ایران، تمام خطرات را به جان خریده است»

 

 

 BCHR 300x290 150x150 نسرین ستوده وکیل حقوق بشری یکی از سه نامزد دریافت جایزه حقوق بشری مارتین انالز در سال 2012 شد.

مرکز حقوق بشر بحرین)، ف

مرکز حقوق بشر بحرین (بچر) که به دلیل ارایه اسناد موارد نقض حقوق بشر در آن کشور هم اکنون در سطح بین المللی شناخته شده است. با وجود تمام آزار و اذیت‌های دولت بحرین که همواره اعضای مرکز حقوق بشر بحرین را به اتخاذ اقدامات قانونی در صورت ادامه فعالیتشان تهدید کرده، این مرکز به اطلاع رسانی به سازمان‌های غیردولتی بین المللی و جامعه دیپلماتیک در بحرین  ادامه می دهد و در سطح کشور و بین المللی از تغییرات دمکراتیک در این کشور پادشاهی در خلیج فارس پشتیبانی می کند

 

 

 

 

 

این سه نامزد در نهایت دقت توسط 10 سازمان حقوق بشر زیر که اعضای هیأت داوری بنیاد مارتین انالز هستند، انتخاب شده اند: عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر، سازمان حقوق بشر اول (Human Rights First)، فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، سازمان جهانی مبارزه با شکنجه، سازمان فرانت لاین (Frontline)، کمیسیون بین المللی حقوقدانان، دیاکونی آلمان (German Diakonie)، سرویس بین المللی حقوق بشر، و هاریداکس (HURIDOCS).

گیرنده این جایزه در تاریخ دوم اکتبر 2012 (11 مهر 1391) در مراسم سالانه که با همکاری شهر ژنو (Ville de Genève) در سالن ویکتوریا برگزار می شود، معرفی خواهد شد.

برای اطلاعات، عکس و ویدیوهای دیگر در ارتباط با نامزدهای امسال، به وبگاه http://www.martinennalsaward.org مراجعه کنید و یا از طریق پست الکترونیکی info@martinennalsaward.org و یا شماره تلفن 25 49 809 22 41+ تماس بگیرید.

ترجمه فارسی : جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر)

نسرین ستوده وکیل حقوق بشری یکی از سه نامزد دریافت جایزه حقوق بشری مارتین انالز در سال 2012 شد. Source: Sepidedam.Org

http://j.mp/Please-Support-Me-by-Click-HERE http://j.gs/rEY

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: