هاشمی رفسنجانی؛ گاو ۹مَن شیرده نظام!

Published March 2, 2012 by free shabnamm adadzadeh

هاشمی رفسنجانی پس از انداختن رای خود در صندوق رای در جمع خبرنگاران گفته است:” انشاء الله نتيجه انتخابات هماني باشد كه مردم مي‌خواهند و همان رايي باشد كه به صندوق مي اندازند، اگر نتیجه همانی باشد که مردم در صندوق می اندازند انشاء الله مجلس خوبي خواهيم داشت. این حرف هاشمی به معنای تایید رسمی تقلب در رای گیری های پیشین جمهوری اسلامی است.
*

و اما بعد،

————————
هاشمی سال هاست که مغضوب آقای خامنه ای شده است و در این بین هرچه تلاش کرده تا بیشتر خود را در مرکز قدرت و نفوذ نظام نگاه دارد٬ کمتر توفیق یافته طوریکه تندروهای رژیم تاب تحملش را ندارند و در وقت و بی وقت ضمن اینکه او را پدرخوانده “فتنه” می خوانند در شعارهایشان از عبارات “ضدانقلاب” و “منافق” هم برای توصیفش کم نمی‌گذارند. اگرچه این ناسازگاری هاشمی با خامنه‌ای گاهی موجب شده تا اصلاح طلبان حکومتی٬ به او هم امید ببندند٬ و او را از خود بدانند٬ اما او آنها را نیز گاهی ناامید و شگفت زده گردانیده است.
بهرحال٬ هاشمی با وجود اینکه دلخوشی چندانی از اوضاع و موقعیتِ تحقیرشده اش در نظام ندارد٬ امروز پای صندوق رای رفت٬ تا در این شوی حکومتی حضور یابد و مهمتر از آن٬ دیده شود٬ و اگر بتواند این حضورش را برای رژیم بی هزینه باقی نگذارد. هاشمی از فرصت مصاحبه پس از رای اندازی استفاده کرد و به خبرنگاران از لزوم احترام نظام به رای ملت سخن گفت. برخی در گزارش این اظهارات از تیترهایی نظیر هاشمی زهر خود را ریخت٬ و یا نتیجه انتخابات در جمهوری اسلامی همانی نیست که مردم رایش را به صندوق ها ریخته اند٬ استفاده کردند. تیترهای تندتری هم که همین مضمون را می رساند استفاده شده بود نظیر:‌ 
حکایت هاشمی و رای دادن در انتخابات حکایت خوردن گــُ…ـه با گـُلاب!
بهرحال٬ چه زهر بود و چه متلک٬ یک چیز معین و آشکار است و آن اینکه این اظهارات برای نظام دلچسب و گوارا نبود و برای شخص خامنه ای هم کانایه آمیز بود. قدیم ضرب المثل شده بود: گاو نه من شیرده! گاوهایی بودند که نه من شیر می‌دادند و باعث تعجب و افتخار صاحبشان می‌شدند ولی یک عیب داشتند اون هم این بود که بعداز اینکه سطل شیر پر می‌شد لگدی می‌زدند و همه شیر را هدر میدادند! حالا حکایت رای دادن هاشمی برای نظام٬ حکایت نه من شیر است و کنایه بعد رایش هم٬ لگد به طغار شیر نظام!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: