این تساوی از یک برد هم بیشتر به دل‌ِمان نشست؛ بحرین با این تساوی از راهیابی به جام جهانی بازماند!

Published February 29, 2012 by free shabnamm adadzadeh
از میان نگرها/ امروز در ورزشگاه آزادی تیم ملی فوتبال ایران نتوانست قطر را در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی شکست دهد، اما این اتفاق تلخی برای فوتبال ایران نبود! ایران عنوان سرگروه به دور بعد صعود کرد و قطر هم که به یک امتیاز نیاز داشت با زدن گل دوم٬ آن هم در دقایق پایانی بازی٬ مساوی کرد تا به عنوان تیم دوم صعود کرد. در سوی دیگر٬ اما بحرین که تنها در صورت برد ایران و زدن گلهای زیاد شاتس صعود داشت٬ تا دقایق پایانی که ایران با نتیجه ۲ بر یک از قطر پیش افتاده بود٬ آنقدر انگیزه داشت تا تیم فلک زده اندونزی را ۱۰ گله کند. اما گل دوم قطر به ایران، تمام تلاش‌های داخل و خارج از زمین بحرینی ها را بر باد داد. 
* و اما بعد،
———————— * 
اینکه بحرین در ۱۰ تا گل زدن به اندونزی تبانی داشته یا نه٬ به کنار. واقعن این تساوی از یک برد هم بیشتر به دل‌ِمان نشست! کلن اگر طوری بشود٬ که این تیم بحرین به هر روش ممکن تحقیر شود یا ضایع شود٬ مردم ما انگاری بیشتر حال می کنند. هرچند٬ این به مذاق کیهان‌‌نشینان و کیهان‌نویسان خوش نیاید. اگرچه ما تبانی بحرینی ها را که موجب بازماندن مان از جام جهانی ۲۰۰۲ شد تا عربستان به جای ما به جام جهانی برود را پس از آن بارها تلافی کرده‌ایم٬ اما انگاری هر وقت که بحرین به پست ما می خورد٬ باز حال می کنیم یک بار دیگر حالشان را بگیرم٬ تا درسی بشود برای همه نامردی‌هایشان!
جدیدن اما٬ یک دلیل سیاسی هم به انگیزه های ما اضافه شده و آن هم واکنش کیهان حسین بازجو ست. روزنامه کیهان از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل فلسطین انتقاد کرده بود٬ از برد ۶ بر ۰ ما در برابر بحرین هم انتقاد کرد. انتقادهای کیهان که انگاری از شادی فوتبال دوستان٬ شاد نیست٬ شاید فردا به درج خبری بینجامد که در آن ضمن انتقاد از شادی ایرانیان از نتیجه مساوی٬ شروع به حاشیه سازی علیه مربیگری کارلوس کیروش هم بکند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: