کارِ ما از مبارزه منفی گذشته٬ مبتلا به مبارزه معکوس شده‌ایم!

Published February 20, 2012 by free shabnamm adadzadeh
مجتبی واحدی، مشاور مهدی کروبی؛ در یادداشتی از مردم خواسته است تا در روز انتخابات فرمایشی مجلس، آن را تحریم کرده و به تعبیری که وی از آن به “خانه نشینی” نام میبرد، پیام خود را به گوش اقتدارگرایان و حاکمیت برسانند (منبع: سهام نیوز).
*

و اما بعد،

————————
*
ایده تحریم انتخابات به اشکال مختلف می تواند بقول سازگارا یک آکسیون باشد. حالا این آکسیون برای معترضان حکومت یا با موفقیت انجام می گیرد یا نه. اگر فرض کنیم طرح تحریم انتخابات با استقبال بالا از سوی مردم و به مؤثرترین شکل ممکن انجام شود باز هم تا زمانیکی به آن به عنوان یک آکسیون منفرد عمل گردد در بُعد کلان تاثیر چندانی نخواهد گذاشت. تجربه راهپیمایی ضد حکومتی ۲۵ بهمن امسال٬ و خمودگی و بی‌برنامگی پس از آکسیون ۲۵ بهمن که حتا صدای اعتراض گردانندگان صفحه ۲۵ بهمن در فیس‌بوک را هم درآورد٬ نشان می دهد که تا زمانی‌که جنبش اعتراضی مسیر خود را با بی برنامگی طی می کند٬ عملن کار به جایی نخواهد انجامید و چه بسا فعالان راه آزادی دچار سرخوردگی گردند.

پنهان شدن در پشت نقاب بی برنامگی و روشن نبودن شفاف خواسته‌ها (احتمالن به امید جذب حداکثری) از سوی بخش های مختلف اپوزسیون٬ در نهایت مقصدی جز سرگردانی ندارد. این سرگردانی٬ هیچ کمکی به جنبش دموکرات و آزادی خواه نخواهد کرد و برعکس٬ فعالیت در آن حکم دست و پازدن در باتلاق را دارد که نهایت تاثیرش کمک به استقرار بهتر و بیشتر نظام و استهلاک انرژی مخالفان خواهد بود. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: