بازنگری داستان خروج ۱۸.۵ میلیارد دلار سرمایه از کشور که در ترکیه توقیف شده بود [در راستای کــش اختلاس و فسادهای مالی نظام]

Published February 20, 2012 by free shabnamm adadzadeh
  
داستان خروج ۱۸.۵ میلیارد دلار سرمایه از کشور و توقیف آن در ترکیه چیزی نیست که حتا کــــــــش ندادن ماجرای آن توسط رسانه‌های آن موقع٬ به همین راحتی فراموش شود. اتفاقی که یکی دو ماه پس از انتخابات جنجال‌برانگیز سال ۱۳۸۸ افتاد
٬ اما همچنان فرجام آن مبهم است. اگرچه با مصادره شدن پول توسط ترکیه و عدم پیگیری آن از سوی حکومت ایران٬ پرونده آن عملن به ضرر ملت ایران بسته شد.

ـ.ـ.ـ.ــ.ـ.ـ.ــ.ـ.ـ.ــ.ـ.ـ.ـ.ــ.ـ.ـ.ـ

* و اما بعد،
———————— *

 واقعن نظامی که یک دوربین عکاسی مفقوده از دانشجویی که در ماجرای ۱۸ تیر سرقت می شود را می تواند پیدا کند٬ آیا پذیرفتنی ست که نتواند بعد از این همه مدت ابعاد مختلف آن قاچاق سرمایه ملی را برای مردم خود شفاف سازی ننماید؟
آیا ادعای اینکه آن پول توقیف شده سرمایه‌ یک تاجر ایرانی با نام کذایی «اسماعیل صفاریان نسب» بوده٬ می تواند مسئله را شخصی کند و بار مسئولیت پیگری را از روی دوش نظام بردارد؟ هیچ تاجری که پولش را با زحمت بدست آورده آیا همچین خبطی را می کند که سرمایه‌اش را برای خروج از کشور٬ غیرقانونی قاچاق کند؟ آیا مسئولین مملکت فکر نمی کنند که چنین آدمی یا تاجر نیست٬ یا زحمتش برای پول در آوردن٬ حاصل کدّ یمین و عرق جبین نبوده است؟ 

خدا می داند چندتا از این محموله ها حاوی سرمایه ملی تا کنون از کشور خارج شده و خبرش به گوش مردم نرسیده است.
+پینوشت:
این ۱۸.۵ میلیارد پول در تلویزیون ترکیه نشان داده شده٬ هم به شکل اسکناس و هم شمش طلا. در فیلم کوتاه زیر که از کانال ٬یکی از مهمترین کانال‌های تلویزیونی ترکیه پخش شده٬ رئیس جمهور ترکیه «رجب طیب اردوغان» طی یک سخنرانی در یکی از کنگره‌های حزبش ضمن تایید ورود این ۱۸.۵ میلیارد دلار به کشورش  می گوید که‌ با وجود بحران اقتصادی در جهان، ترکیه‌ موفق به‌ جذب سرمایه‌ای ۱۸.۵ میلیارد دلاری شده‌ است.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: