واکنشِ سایت بالاترین به درخواست حذف اتوماتیک لینک‌های مروج تروریسم (نظیر القاعده٬ حزب‌الله٬ سازمان مجاهدین خلق و…)

Published February 16, 2012 by free shabnamm adadzadeh
مدتی پیش لینکی تحت عنوان «درخواست از بالاترین برای حذف اتوماتیک لینک های تبلیغ کننده سازمان‌های تروریستی»٬ به بالاترین ارسال شد (این هم لینک آن مطلب در بالاترین). منظور نگارنده٬ سازمان هایی نظیر القاعده٬ حزب‌الله٬ و همین‌طور سازمان مجاهدین خلق ایران بود که در سطوح مختلف تجربه عملیات‌های تروریستی داشته‌اند. به اختصاص٬ در آن مطلب به موضوع غیرقانونی بودن حضور مجاهدین در بالاترین براساس قوانین ایالات متحده اشاره شده بود. حالا فعالیت تخریبی‌ کاربران مجاهد در منفی‌ دادن گروهی به هر لینکی‌ که کوچکترین اعتراضی به آنها داشته باشد و یا فرستادن گزارش دست جمعی‌ برای لینک‌های مخالف این سازمان به منظور گول زدن سیستم خودکار بالاترین و حذف لینک یا دست کم فیلترکردن آن به کنار.
بدیهی‌ست که تروریسم آزادی بیان نیست و زوال گروههای تروریستی وقتی آغاز می ‌گردد که دیده نشوند. انزوای هر گروه تروریستی گامی در جهت آزادی بیان است نه مانعی در جهتِ آن.
و اما بعد،
————————
*
در واکنش به این لینک سایت بالاترین ضمن ارسال ایمیلی به اینجانب٬ از من درخواست کرده تا قوانین بالاترین را بار دیگر مطالعه کنم و سعی کنم تا بهتر این قوانین را رعایت کنم (تصویر ایمیل بالاترین). بنا به توصیه بالاترین٬ نگاهی می اندازیم به قوانین مسدود شدن وب‌سایت‌ها در سایت بالاترین. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید٬ بر اساس موارد ذکر شده در بالاراهنما، تحت علت شماره پنج: “وب‌سایتهایی که طبق قوانین خیلی از کشورها مخرب دانسته می‌شوند: مانند آزارجنسی بچه‌ها یا تروریستی”٬ سایتهایی که این بند را نقض کنند براساس قوانینِ داخلی خودِ سایتِ بالاترین می باید مسدود گردند. 
نگارنده این مطلب٬ اعتقاد دارد غالب سایت‌های سازمان های تروریستی مرتبط با ایران نظیر Mojahedin.org, Iran-efshagari.com, آفتابکاران, سایت همبستگی ملی و نظایر آن٬ عملن در کنار کپی کاری معمول سایت های وب فارسی از سایت های دیگر٬ در حال ترویج و تبلیغ اندیشه های تروریستی هستند. از آنجا که فعالیت این گروه در سایت بالاترین بر اساس قوانین ایالت متحده آمریکا غیر قانونی‌ است٬ و با توجه به اینکه آدرس بالاترین از طریق کمپانی www.godaddy.com ثبت شده است که سرور اصلی‌ این کمپانی در ایالت آریزونا آمریکاست، پس شامل قوانین فدرال این کشور میشود و هر وبسایتی نظیر بالاترین که در این سرور ثبت شده و هاست گردد نیز تابع قوانین ایالات متحده آمریکا می‌باید بحساب آید. از این جهت٬ درخواست حذف یا مسدودسازی لینک‌های مروج تروریسم٬ درچارچوب قوانین داخلی سایت بالاترین و قوانین حاکم بر سرور سایت بالاترین (قوانین ایالات متحده آمریک)٬ بوده و از اساس درخواستی کاملن قانونی٫ و موجه بوده و هست. امیدوارم٬ مسئولین قانون‌مدار سایت بالاترین٬ با رعایت قانون٬ صلاحیت نصیحت و توصیه دیگران به مطالعه قانون را کسب کنند٬ تا این مهم مشمول سیاست های یک بام و دو هوایی نگردد که مؤید بیطرفی سایت بالاترین نخواهد بود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: