توهین به شعور و انسانیت از نظام‌ جمهوری اسلامی در ایران تا سازمان مجاهدین خلق در فرقه رجوی

Published February 11, 2012 by free shabnamm adadzadeh
مختصر آشنایی با هواداران سازمان مجاهدین خلق در شبکه‌های اجتماعی نظیر سایت بالاترین٬ آزادگی٬ فیسبوک و گوگل‌پلاس کافیست تا شما را با سطح آگاهی٬ منطق‌مداری در بحث٬ مدارا با مخالف‌و‌منتقدشان آشنا دارد. در همان ابتدای مناظره (تبادل نظر در پای لینکی)٬ یا خیلی وقت‌ها و بدون مقدمه در زیر لینک ارسالی‌تان٬ ناگهان و چند نفری با هم هجوم می آورند و در حالیکه با یک دست به لینکتان منفی می دهند و با دست دیگر تا بیایی بخودت بجنبی چیزی هم بر پیشانی‌تان چسبانده‌اند و سرآخر هم با دهانشان چارتا شعار مرده باد علیه رژیم و عواملش تا «توده ائی های همیشه خائن» و چارتا شعار زنده باد هم به سود مریم و مسعود رجوی٬ سازمان و اشرف و هم قطارانشان سر داده‌اند. این ها اگر شما ارسال کننده همان لینک انتقادی٬ یا مخالف بوده باشید که می‌تواند در همان دقائق ابتدایی پس از ارسال لینک٬ اتفاق افتاده باشد.
اصولن آنها درک متفاوتی با شما دارند. حتا اگر مخالفت یا انتقادتان را با رعایت ادب و پرهیز از هرگونه بی احترامی برای‌شان ارائه دارید٬ باز هم فرقی نمی کند٬ پاسخ‌هایشان در بیشتر موارد همراه با برچسب‌های کیلویی از توده‌ایی همیشه خائن گرفته تا مزدور سایبری وزارت اطلاعات یا حتا احمق بی‌جیره و مواجب٬ بالاخره بدون برچسبی از این دست٬ محال است پیشانی سالم بدر برید! این‌ها کمترین هزینه های مدارا با یک مجاهد است٬ و گرنه منفی های گاهن غیرقانونی‌ و غالبن غیر منطقی‌شان در سایتی نظیر بالاترین٬ که به منظور فیلتر کردن لینک داغ شده صورت می گیرد٬ و البته نمادی از سرکوب سازمانی‌ست٬ به کنار.
بله٬ کمی که آشنائی‌تان با آنها بیشتر می‌شود متوجه می شوید که بارِ ارزشیِ برخی از واژه ها برای شما و آنها یکسان نیست. مثلن آنها درک متفاوتی از “توهین” دارند. بگذارید من چندتا از مصداق های توهین به انسانیت رو برای شما لیست کنم تا بهتر متوجه منظور من شوید شاید این بار تلاش من و همراهی شما افاقه کرد و توانستیم این دوزاری کجِ‌شان رو درست جا بیندازیم٬ البته به شخصه زیاد به نتیجه کار امیدوار نیستم. بهرحا ریگ مفتی میندازیم. امیدوارم پاسخی درخور و قانع کننده بیابیم:

خوب٬ مجاهدین خلق!
◘ چه فرقی است میان آوردن عده‌ایی بینوایِ خارجی در ازاء مبلغی پول و وعده‌ایی غذا به عنوان ایرانی به گردهمایی‌های سازمان در شهرهای اروپایی مثل پاریس٬ با دزدیدن رای ملتی در انتخابات برای احمدی‌نژاد؟ آیا این کار مجاهدین توهین به شعور و انسانیت نیست؟ این جعل آشکار و فریب دادن رسمی افکار عمومی نیست؟ 
راستی پول این گردهمایی های بقول خودتان چند ده‌هزار نفره را از کجا می آورید؟ شما که دسترسی به پول نفت ندارید که بتوانید هزینه های ساندیسی هوادارانتان را فراهم آورید٬ یا دیگر صدامی هم نیست که به خاطر٬ جنگیدن دوش به دوش صدامیان علیه جبهه ایرانی٬ و یا کُردکشی پول و امکانات بدست آورید. 

◘ اگر زندگی کردن تحت حکومت رژیم ایران به هزار و یک نقض حقوق مستمر بشر٬ توهین به انسانیت و شعور مردان و زنان ایرانی باشد٬ زندگی در قلعه اشرف تحت دیکتاتوری مسعود رجوی٬ توهین به انسانیت و نقض حقوق بشر آن هم در عراق٬ کشوری که به مراتب آزادتر از ایران است نیست؟ 

◘ اگر قانون صیغه و تسهیل شرایط برای مردان بر انجام صیغه در جمهوری اسلامی توهین به زنان و خانواده است٬ آیا ازدواج های تشکیلاتی و اجباری در سازمان مجاهدین خلق که با دستور مسعود رجوی صورت می‌گیرد توهین به شعور و انسانیت زنان و مردان و خانواده‌ها نیست؟ ظلم و ستم مضاعفی که در مورد زنان در سازمان مجاهدین در پروسه طلاق های اجباری صورت می‌گیرد٬ بدون شک کمتر از ازدواج های تشکیلاتی و اجباری نبوده و نیست. واقعا آنچه که به اسم آزادی و رهایی و مبارزه برای آزادی و القابی از این دست بر سر زنان در درون فرقه مجاهدین رفته است جای واقعا حسابرسی در یک دادگاه بین المللی از خود شخص مسعود رجوی دارد. این در حالی‌ست که هر ساله٬ مریم رجوی به مناسبت ۸ مارس (روز جهانی زن) پیامی را صادر می‌کند و خود را مدافع زنان جلوه می‌دهد، خوب با مسائلی که در مورد ستم مضاعف زنان درتشکیلات مجاهدین ذکر شد، آیا این مناسبات زن ستیزانه سازمان مجاهدین مصداق برخورد ریاکارانه و ” یک بام و دو هوا ” ی مریم رجوی در مورد زنان نیست؟ آیا این دروغگویی و تزویر٬ توهین به انسانیت و شعور زنان نیست؟ 

◘ اگر پس از ۳دهه ایدئولوژی جمهوری اسلامی بطور رسمی اعلام می شود که با حقوق بشر سازگاری ندارد٬ و مراجع دینی معترض آن٬ نه اسلامیت آن را به رسمیت می شناسند و نه جمهوریت آن را٬ حالا شما مجاهدین با اصطلاح من‌درآوردی مسعود رجوی به نام ایدئولوژی مارکسیستی-اسلامی٬ که مارکسیسم آن سالهاست به فنا رفته و اسلام آن هم بهار نشده دارد خزان می شود٬ قرار است چه گلی به جمال شعور و انسانیت ما بزنید که این جمهوری اسلامی با این همه پول نفت و قدرتش نزده است؟ 

◘ اگر سانسور و فیلتر و شستشوی مغزی افراد در جمهوری اسلامی توهین به شعور و انسانیت است٬ محدودیت برای افراد ساکن در اشرف در دسترسی آزاد به اطلاعات و اینترنت٬ و شکنجه و زندانی کردن ناراضیان اشرفی چه می تواند باشد؟ آیا اعمال این محدودیت ها برای افرادی که جان و مالشان قربانی منویات سران سازمان شده٬‌ چیزی جز توهین به انسانیت و شعور انسانی شان نام دارد؟ 
ای کاش مسعود رجوی همینقدر جرات آن را داشت تا ساکنان اشرف را از دسترسی به اینترنت و جریان آزاد اطلاعات منع نکند تا دیگر هواداران سازمانی شان٬ مجبور نباشند با آی پی های غیر عراقی٬ وکیل آدم های به ظاهر زنده٬ اما قربانی و گرفتار اشرفی گردند که به باور زنده یاد احمد شاملو:‌ «سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدن آن پول می‌گیرد.»

♣ مطمئنن نمونه های فراوان دیگری را هم می توان لیست کرد٬‌ که در این مجال نمی گنجد. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: