۶۰۰۰ میلیارد تومان = ارزش مادی حکم «کشش ندهید» رهبر در مقوله اختلاس‌ بود٬ که فاش شد!

Published January 13, 2012 by free shabnamm adadzadeh
در خبری که توسط سایت جرس و روزنامه لیبراسیون  منتشر شده است آمده است که : مجتبی خامنه‌ای ۱,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ یورو از بیت المال اختلاس کرده است. این مبلغ به نرخِ روزِ ارز در بازارهای جهانی (جدول زیر) می‌شود چیزی در حدود ۲ میلیارد دلار. که البته براساس نرخ دلار با قیمت اعلامی از سوی بانک مرکزی رقم دقیق اختلاس مجتبی خامنه‌ای می شود ۲۲۸۵ میلیار تومان٬ و با نرخ آزاد بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان! یعنی کم و بیش معادل اختلاس معروف ۳۰۰۰ میلیارد تومانی. اگر در خاطر داشته باشید٬ اندکی پس از افشای آن٬ آقای خامنه‌ای طی حکمی حکومتی از همه و بویژه رسانه ها خواستند که دیگر قضیه را کـــــــــــــــــــش ندهند!
این داستان اختلاس ها در کشور که نشان دهنده عمق فساد مالی در جمهوری اسلامی‌ست یک طرف٬ و داستان کش اختلاس طرف دیگر. همین کش اختلاس که حالا مشخص شده حداقل چیزی حدود ۲۲۸۵ میلیارد تومن ارزش مادی آن برای فرزند رهبری بوده است٬ و البته براساس ارز آزاد می شود ۳۵۲۰ میلیارد تومن. اصرار رهبری در کش ندادن قضیه در واقع٬ حکمی برای پوشاندن اختلاس خانواده رهبری از بیت المال و نقش مستقیم آنها در فساد مالی کشور تحت امرشان بوده است. این غارت بیت المال در واقع مؤید فاجعه دیگری نیز هست و آن فساد سیاسی حاکمان جمهوری اسلامی ست. 
حالا اگر بخواهیم برای همین فساد سیاسی٬ عمق و ارزش مادی محاسبه کنیم باید رقم هر دو اختلاس کلان را جمع کنیم تا به عدد بزرگتری حدود  ۶۰۰۰ میلیارد تومان برسیم٬ که طی حکم رهبری رسیدگی قضایی به این مبلغ «فوق کلان»٬ عملن راه بجایی نخواهد برد! این همان کش  ۶۰۰۰ میلیارد تومانی ست که بالاخره علت و قیمتش فاش شد!
این رقم 
«فوق کلان» نشان می دهد که میزان فساد سیاسی رهبر تنها در دو فقره از اختلاس های رخ‌داده در کشور چیزی بیش از ۶۰۰۰ میلیارد تومان است! فقط اگر از همین زاویه به میزان کارامدی مدیریت آقای خامنه‌ای در رهبری کشور نگاهی مختصر داشته باشیم٬ به نتیجه تاسف‌برانگیزی خواهیم رسید که آیا اصلن با این شرایط سودی برای مردم غارت شده ایران می شود متصور بود٬ تا دیگر امیدی به داشتن ایرانی آباد برایمان تنها رویائی دست نیافتنی باقی نماند!
جناب آقای خامنه‌ای!
واقعن به کجا چنین شتابان! ….
پی‌نوشت:
این هم اصل خبر گروکشی اختلاس‌ها و نقش رهبری و احمدی‌نژاد در تاخت زدن اخختلاس های کلانشان٬ که منجر به صدور فتوای کش اختلاس شد:
جرس. به گزارش منابع خبری جرس از تهران چندی پیش هیاتی متشکل از ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه، مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور و حیدر مصلحی وزیر اطلاعات با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور دیدار می‌کنند و مدارک دخالت و دست داشتن اسفندیار رحیم مشائی رئیس دفتر رئیس جمهور در اختلاس سه هزار میلیارد تومانی را به وی ارائه داده و می‌گویند پرونده وی کامل است و از احمدی نژاد می‌خواهند مشائی را برکنار کند تا به اتهام او رسیدگی شود.

احمدی نژاد می گوید: «اشکال ندارد، اما باید به همه پرونده‌های اختلاس رسیدگی شود. من اسناد و مدارک موثقی دارم که به موجب آن آقای سید مجتبی خامنه‌ای فرزند محترم مقام معظم رهبری رقم ناقابل (۱۶۰۰۰۰۰۰۰۰ یورو – شانزده با هشت تا صفر) یک و شش دهم میلیارد یورو از بیت المال اختلاس کرده است. اگر متعهد می شوید که به هر دو پرونده همزمان رسیدگی کنید من با استفعای مشائی موافقت خواهم کرد.»

به همین دلیل پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی بدون متهم اصلی به دادگاه می رود. پیش از این مهدی کروبی و سید مصطفی تاج زاده با صراحت به دخالتهای سیاسی قضائی غیرقانونی فرزند رهبری اعتراض کرده بودند. این نخستین بار است که ولیعهد رهبری به ناپاکدستی متهم می شود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: