در روز ترور یک ایرانی٬ دولت اسرائیل از ترور دانشمندان هسته‌ای ایران استقبال کرد!

Published January 13, 2012 by free shabnamm adadzadeh

صبح روز چهارشنبه ۲۱ دیماه٬ معاون سایت اتمی نطنز ( مصطفی احمدی روشن) بر اثر انفجار یک بمب مغناطیسی که به خودروی‌شان چسبانده شده‌بود کشته می شود (اینجا). این شیوه ترور٬ پیش از این نیز برای کشتن دانشمندان اتمی کشور استفاده شده بود. در همان روز٬ سایت های خبری اسرائیل اقدام به درج خبر می کنند. در این میان٬ سایت فارسی وزارت امورخارجه اسرائیل٬ اما٬ متفاوت از سایت های دیگر خبری علاوه بر انعکاس خرسندی اسرائیل از کشته شدن این دانشمند اتمی ایران٬ از ترور دانشمندان ایرانی  به عنوان راه مؤثر مقابله با یک ایران اتمی نام می‌برد (عکس زیر). نقل این خبر آن‌هم از زبان رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل و درج آن از بلندگوی وزارت امورخارجه اسرائیل٬ که فعالیتش اصولن باید بر پایه دیپلماسی باشد و نه ترور٬ هم جالب توجه است.

رسوایی این خبر به حدی ست که ساعاتی بعد مسئولین سایت ناچار می شوند تا با تغییر و ویرایش خبر٬ از وقاحت خرسندی و حمایت از تروریسم آن بکاهند.  تصویر زیر خبر ویرایش شده عکس بالا ست که در آن بجای ترور دانشمندان ایرانی٬‌ حرف از مقاوم‌شدن ایران در برابر فشارهای بین‌المللی می زند.

* و اما بعد،
———————— *
تروریسم و تروریسم دولتی از آن دست موضوعاتی هستند که فعالان حقوق بشر و دموکراسی٬‌ همیشه در برابرشان موضوع گرفته اند. اگرچه این موضع گیری ها٬ از سوی برخی کشورها و مدعیان حقوق بشر و دموکراسی که در برابر حقوق انسانها مصلحتی عمل می کنند٬ گاهی دستخوش استاندادهای دوگانه شده است. سکوت برابر این حرکت وقیحانه اسرائیل آن هم در روزِ ترور یک انسان٬ از سوی آنها که دغدغه دموکراسی و حقوق بشر دارند٬ اگر در بدترین حالت چیزی جز اعمال برخوردهای دگانه و پیش‌گرفتن سیاست یک بام و دو هوائی تلقی نشود٬ به نگرِ خوشبینانه٬ چیزی جز بی اطلاعی یا بیخیالی هم نخواهد بود. بدیهی‌ست که آزادی‌خواهان و فعالان واقعی حقوق بشر٬ هرگونه استاندارد دوگانهٔ این مدعیان صلح٬ دموکراسی و حقوق بشر را برنخواهند تابید.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: