یک مهندس بنیاد فن آوری کشه (Keshe): ایرانی‌ها پهپاد آمریکائی را بوسیله میدان‌های نیروی بشقاب پرنده‌های ایرانی بزمین نشاندند

Published January 12, 2012 by free shabnamm adadzadeh

حدود یک ماه پیش در خبرها آمده بود که ایران موفق شد تا یک هواپیمای پهپاد پیشرفته جاسوسی آمریکا را سالم به غنیمت گیرد. همان زمان روایت های متفاوتی از چگونگی کنترل و به زمین نشاندن این هواپیمای بدون سرنشین توسط منابع داخلی و خارجی منتشر شد (برای نمونه اینجا). حالا اما روایتی دیگر٬ اما بسیار متفاوت از سرتیم عملیات کنترل پهپاد منتشر می شود که در نوع خود جالب بوده و واکنش های گوناگونی را در میان رسانه های خارجی به دنبال داشته است. در زیر خلاصه‌ائی از مطالب ذکر شده در این باره (برای نمونه از این سایت Thenextweb.com) را ذکر می کنیم :
به تازگی مهران توکلی٬ مهندس ایرانی از بنیاد کشه (Keshe Foundation)٬‌ که سرپرستی تیم عملیات کنترل پهپاد آمریکایی RQ-170 را نیز بر عهده داشته از استفاده ایران از تکنولوژی های رویائیِ ترکیبیِ sci-fi (آنچه که در اصطلاح علمی-تخیلی خوانده میشود) نام برده‌است٬ که در آن با استفاده از میدان های نیروی بشقاب های پرنده٬ پهپاد آمریکایی کنترل و به زمین نشانده شد. حدود یک سال پیش ایران ادعا کرده بود (اینجا) که موفق به ساخت نوعی بشقاب پرنده شده٬ اما چون اطلاعات جزئی از آن منتشر نشده بود٬ دنیا هم پروژه بشقاب‌های پرنده ایرانی٬ که زحل نامیده می‌شد را جدی نگرفته بود.
*

و اما بعد،

————————
*
ما به اینکه این مطلب و ادعای موجود در آن چقدر معتبر است را نمی توانیم تایید کنیم. اما اگر فرض کنیم که این ادعا درست بوده و ما موفق شده‌ایم پهپاد پیشرفته آمریکائی را سالم به غنیمت بگیریم٬ آیا وقت آن نرسیده است که از این ابر تکنولوژی‌مان استفاده بهینه کنیم و همه پهپاد هایی دیگری را که روزانه و یا گاه به گاه در آسمان کشور در حال جاسوسی هستند سالم به چنگ آوریم؟ و یا …  اصلن چرا که نه؟ ما که با این بشقاب‌های پرنده مان پهپاد پیشرفته میگیریم٬ چرا پس دنیا را نگیریم!؟

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: