مختصری در باب سه چهار هزار ایرانی عراقیزه شده و جنجال‌های مجازی‌شان

Published January 5, 2012 by free shabnamm adadzadeh
◄ مدتی است که محیط سایت آزادگی بستر مجادلات بین دو گره هوادار مجاهدین خلق و مخالفین و منتقدین‌شان گشته است. در این میان برخی از کاربران به دلایل مختلف و البته محترم٬‌ این تقابل را موجب فرسایش انرژی کاربران در مبارزه با استبداد دینی در کشور قلمداد کرده اند و به این دلیل ضمن فراخوانی همه گروه ها٬ قرارگرفتن همه در یک جبهه برای مقابله با رژیم حاکم ایران را خواستارند. نگارنده این مطلب از اتحاد همه گروه های دموکراتیک و سکولار (همان دو فاکتور عمده ای که رژیم فعلی ایران از آن پرهیز دارد)٬ برای ایجاد دگرگونی و یا بهبودی شرایط فعلی ایران حمایت می کند٬ اما به بازی گرفتن گروه هایی که در بطن خود نه دموکراتیک ند و نه سکولار٬ را قرین فایده نمی داند. مهمتر از رسیدن به آزادی و دموکراسی٬ نهادینه کردن اصول آن است. صرف اینکه هرکس مخالف رژیم است٬ دوست من است کمکی به استقرار دموکراسی در کشور نمی کند. ما اعتقاد ندارم که هدف وسیله را توجیه می کند. این ما نیستیم که برای رسین به هدف به این چند هزار مجاهد متحجر خلق نیازمندیم٬‌ بلکه اگر هشیارانه به قضیه بنگیریم این مجاهدینند که برای ماندگاری و ادامه یک زندگی انگلی آن هم پس از برچیده شدن دیوارهای تحمیل و تحمیق اشرف چاره ای جز دست یازیدن به جنبش مدنی ایران آنهم بیش از هر زمانی دیگر نداشته و ندارند! غریقی ست که برای نجات دست بر هر چیزی می یازد. باور کن مرگ و تلاشی این سازمان با ایدئولوژی های دهه ۶۰ میلادی٬ که مبارزه مسلحانه را هم از افتخارات خود می داند و می بیند٬ جز خدمت به انسانیت و همه قربانیان این سازمان نیست. 
◄ با این وجود تمام کسانیکه ادعای بیطرفی می کنند٬ یک چیز رو فراموش نکنند و آن اینکه خود طرفداران مجاهدین بودند که اوضاع در بالاترین و دنباله و حالا آزادگی رو به اینجا کشوندند. وگرنه ما که دغدغه ۷۵ میلیون ایرانی رو داشتیم٬‌ چه کار به سه چهار هزار ایرانی عراقیزه شده در اشرف داشتیم؟ یعنی اینها که تا یکی دو ماه پیش فعالیتشون محسوس نبود چون در حد همون مسائل اشرف و مالکی و عراق مطلب می فرستادند٬ چه شده که به یکباره شروع به تبلیغ سازمان و ترویج و بزرگنمایی سازمانشان کرده اند؟ آیا جز این است که پس از برچیده شدن اردوگاه هایشان در عراق در ماه های آتی٬ نیاز به فعالیت غیرمتمرکز دارند؟ چطور تا چند ماه پیش٬ که کوه می جنبید و اشرف نمی جنبید٬ اینها را با ایران کاری نبود جز بهره برداری های مصلحتی و گروهی٬ حالا شده اند میخ تابوت رژیم!
◄ من به شخصه با فعالیت این گروه ها در محیط مجازی مشکلی ندارم و اتفاقن استقبال هم می کنم٬ چون در محیط مجازی ترسی از مواجه با آنها نداشته و ندارم. اما٬ موج سواری از جنبش مدنی ایران را نه برای اصلاح طلبان برمی تابم نه برای اشرف طلبان٬ و نه هر گروه و مرام دیگری! 
◄ و البته امیدوارم٬ نویسندگان و ارسال کنندگان مطالب مورد نظر مجاهدین٬ که حالا خود را در قلعه ناجُنبان اشرف نمی بینند٬ بجای اتهام زنی و فحاشی٬ تک تک انتقادات مطروحه به سازمانشان را مورد مداقه و توجه ویژه قرار دهند و اگر در برابر سخن منطقی٬ حرفی برای گفتن ندارند بی مورد در جبهه مخالف نیایستند و از پذیرش سخن حق روی برنتابند٬ البته اگر می خواهند همراه با دیگر ایرانیان باشند. اما اگر دنبال پیرو و همراه تشکیلاتی می گردند که نگردند بهتر است چون تلاش‌شان نتنها چیزی جز آب در هاون کوبیدن نیست٬ زیرا دیگر اشرفی برای شستشوی مغزها وجود نخواهد داشت٬ بلکه رفتن روی اعصاب ملتی ست که از قضا اعصاب درست‌درمانی هم ندارد!

*

و اما بعد،

————————
*

کوتاه آنکه فراموش نکنیم که ایرانی‌ها از بازگشت همه به اصل خود استقبال می کنند. پس٬ نشان دهید که نیت تان خیر است و برای‌تان بیشتر از ایران٬ همچپن رژیم جمهوری اسلامی٬ حفظ نظام‌تان در اولویت نیست٬ باشد که رستگار شوید.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: