سوء استفاده تبلیغاتی مجاهدین خلق از یک گزارش صدای آمریکا از اردوگاه اشرف

Published December 31, 2011 by free shabnamm adadzadeh
ویدئوی زیر که توسط علی جوانمردی از صدای آمریکا گزارش شده است، تجمع خانواده های ساکنین اشرف را در پشت دیوارها و حصار شهر اشرف، نشان می دهد. این ویدئو، که سعی در ارائه یک گزارش حرفه ای از شرایط موجود در محل را دارد، مورد سوءاستفاده هواداران مجاهدین خلق قرار گرفته است. در زیر به برخی از ادعاهای مجاهدین که آنها را با بخش هایی از ویدئوی زیر مستند می کنند، و از بخش های دیگر آن چشم و گوش بسته عبور می کنند، پاسخ گفته و در “روشنگری” و شفاف سازی آن تلاش می کنیم.

• ابتدا اگر گزارش زیر را که توسط مجاهدین تحت عنوان:

تکثیر شده ندیده اید، اینجا یا از طریق لینک بالایی در خود یوتیوب ببینید:

• حال به ادعاهای این فرقه از این روایت صدای آمریکا، که تا دیروز آن را شعبه ای از صدا و سیمای جمهوری اسلامی می دانستند، ولی با بدست گرفتن این گزارش و حلوا حلوا کردن آن، نمادی از فرصت جوئی و تزویر را ارئه کردند، بپردازیم:
همانطور که در توضیحات لینک های ارسالی به شبکه های اجتماعی نظیر لینک های زیر آمده است:
 – 
1. در این ویدئو یکی از جداشدگان از سازمان مجاهدین اعلام میکند که بخاطر ترس از سازمان نمیتوانند مصاحبه کنند و سازمان اعلام کرده که شکارشان میکند. ==> پاسخ مجاهدین به این ادعا در شبکه های اجتماعی این بوده (که البته طبق معمول همیشگی)، این فرد از عوامل وزارت اطلاعات بود و اصولن مجاهدین چه نیازی به کشتن این افراد دارند.
اما اگر خوب به این ادعا، جدا از درستی یا نادرستی آن نظری بیفکنیم، می بینیم که اتفاقن سازمان مجاهدین اگر بخواهد این افراد را از بین ببرد و یا دقیق تر به گفته این فرد شکارشان کند، انگیزه کافی دارد، چون فقط افراد جداشده میدانند که در اشرف چه میگذرد وبس! توجه به گزارش سازمان حقوق بشر (به فارسی)، در رابطه با ناراضیان و آنها که فرار ناموفق از اردوگاه اشرف داشته اند، بخوبی نگرانی رجوی ها را از بریدگانِ سازمان نشان می دهد.
——————————————————-

2. علی جوانمردی گزارش می کند، تنی چند از بستگان مجاهدین که خواستند ناشناس باقی بمانند به او گفته اند که هزینه بسیج خانواده های ساکنین اشرف که بصورت استانی سازماندهی شده اند توسط انجمن نجات صورت گرفته است==> بر این اساس مجاهدین ادعا می کنند که این خانواده ها توسط انجمن نجات وزارت اطلاعات به آنجا آورده شده اند و از این رو مسئولین کمپ اشرف مانع از دیدار آنها با عزیزانشان می گردند. 

از آنجا که مجاهدین هر کس را که مخالف عقایدشان باشد به مزدور و اطلاعاتی و عرزشی و بسیجی و سایبری و … متهم می کنند، به شخصه اعتمادی به این ادعای سازمان مجاهدین بر اطلاعاتی بودن این افراد ندارم. بنابراین، نگاهی به توضیحات مربوط به این سازمان در سایت دانشنامه آزاد ویکی پدیا می افکنیم: 
انجمن نجات یک سازمان غیردولتی است که توسط جمعی از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق ایران تشکیل شده‌است و هدف آن شناساندن ماهیت واقعی سازمان مجاهدین خلق و برقراری ارتباط میان اعضا این سازمان و خانواده‌های آنها و کمک به جدایی این اعضا از سازمان است.
در اینکه، هر سازمان، نهاد، دانشگاه، بیمارستان، و …. در ایران دارای یک بخش حراست هست (زیر مجموعه وزارت اطلاعات)، نمی شود به همین راحتی مثلن هر دانشجویی را به صرف دانشجو بودن در دانشگاهی که دارای دفتر حراست هست، مزدور و اطلاعاتی نامید. بنابراین، نگارنده این مطلب منکر ارتباط عوامل انجمن نجات با حراست انجمن نیست، اما مزدور و اطلاعاتی خواندن خوانداده هایی را که رنج سفر و دوری از عزیزانشان  در چهره هایشان هویداست، دور از انصاف می بیند. گذشته از آن، هستند خانواده هایی که خودشان از خارج از کشور و خارج از مجموعه انجمن نجات، و با صرف هزینه ها و مخاطرات سفر خودشان را به اشرف رسانده اند، و صحیح نیست، همچون کیهان نویسان رژیم، همینجوری برچسب مزدور و اطلاعاتی بر پیشانیشان زد.

——————————————————-

3. علی جوانمردی گزارش می کند که می خواستند از مسئولین کمپ اشرف بپرسند چرا اجازه ملاقات نمی دهند، که توسط نیروهای عراقی از ورودشان، جلوگیری شد. نگهبانان عراقی به آنها می گویند که مجاهدین از داخل سنگپرانی می کنند، از این رو به آنها اجازه ورود نمی دهند، هرچند با به عهده گرفتن جان خودشان.==> بر این اساس مجاهدین وانمود می کنند که علارغم ادعاهای پیشین، همواره این نگهبانان عراقی بوده اند که مانع ورود خبرنگاران می شده اند و نه مسئولین اردوگاه اشرف.


البته که منطقــن نمی توان این یک مورد را به موارد پیشین تعمیم داد، همانند مصاحبه ای که چند وقت پیش در تلویزیون بی بی سی فارسی با یکی از عوامل مجاهدین صورت گرفت و در آن به کذب بودن این ادعای مجاهدین توسط مجری تلویزیون بی بی سی فارسی اشاره شد (ویدئوی کوتاه این مصاحبه را می توانید اینجا ببینید)، اگرچه در مورد گزارش علی جوانمردی، ممنوعیت ورود ظاهرن بخاطر حفظ سلامتی جان خبرنگاران از سنگپرانی مسئولین اشرفی ذکر می شود. 

——————————————————-

——————————————————-
——————————————————-

در انتها لازم به ذکر است که همزمان با انتشار این ویدئو در صدای آمریکا، گزارشی هم از وضعیت بستگان ساکنان اشرف توسط شبکه فارسی زبان بی بی سی پخش می شود (لینک گزارش) که از قضا مورد استقبال هواداران مجاهدین واقع نمی گردد، و در این میان گزارشگر آن، ژیار گل، خبرنگار کرد زبان بی بی سی، نیز از تخریب هواداران مجاهدین، در شبکه های اینترنتی در امان نمی ماند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: